Systematyczne i ciągłe kształcenie się

Z lektury prezentacji zamieszczonych w tej publikacji widać wyraźnie, że w różnych miejscach i na różnych poziomach rynku zdrowotnego lekarze, menedżerowie, pielęgniarki mają swoje własne, duże i małe sukcesy, recepty na realizację zawodowych umiejętności, ale też w każdej chwili mogą znaleźć się w sytuacji kryzysowej. Po prostu nie ma zysku bez ryzyka. A z drugiej strony błędu nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi. A może właśnie jest odwrotnie-to ten kto nic nie robi, popełnia największy błąd, bo przechodzi przez życie zawodowe jak cień i nie zostawia żadnego śladu?

Dlaczego jednym udaje się zrobić coś mądrego, a innym nie? Odpowiedź jest prosta – systematyczne i ciągłe kształcenie się, uaktualnianie własnej wiedzy, poznawanie zasad funkcjonowania rynku zdrowotnego, rzucanie się na każdą nowinkę zwielokrotnia szansę na sukces, tym bardziej, że potencjalni przeciwnicy i konkurenci nie chcą się uczyć i przez to są słabsi, niemal bezbronni przy stole negocjacyjnym, w konkursie ofert, w programie restrukturyzacji itp. Ja już przestałem się denerwować, że nie znajduję często wspólnego języka z przeciwnikiem jakiegoś pomysłu lub potencjalnym konkurentem. Ja się z tego cieszę każdego dnia, bo to zwiększa moje szanse na niemal stuprocentowy sukces firmy, którą kieruję i mój osobisty. Haszek ustami Szwejka stwierdził, że wszyscy, na całym świecie nie mogą być mądrzy, bo jakby wszyscy byli mądrzy, to by zaraz od tego połowa zgłupiała. Dlatego nic bójmy się i nic potępiajmy głupoty oraz niekompetencji, wykorzystujmy ją dla własnych celów.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>